UPS varaaflgjafi APC 650W 1200VA BX1200MI-GR
Framleiðandi: APC
Framl.númer: BX1200MI-GR
Vörunúmer: 10937
Til á lager
Vandaður UPS varaaflgjafi frá APC sem ræður við allt að 650W álag og kemur í veg fyrir að raftæki skemmist eða drepi á sér sér við rafmagnstruflanir eða rof.
Frí heimsending
APC Back-UPS 1200VA, 230V, AVR, 4 Schuko outlets
Features
  • LED Indicators - Provide easy-to-read status of the unit and utility power conditions.
  • Audible alarms - Provides notification of changing utility power and UPS power conditions
Specifications
  • Output
    • Max Configurable Power (Watts): 650 Watts / 1.2kVA
    • Output Frequency (sync to mains): 50/60 Hz +/- 1 Hz Sync to mains
    • Topology: Line interactive
    • Waveform type: Stepped approximation to a sinewave
    • Transfer Time: 6 ms typical : 10 ms maximum
  • Input
    • Input frequency: 50/60 Hz +/- 5 Hz Auto-sensing
    • Input voltage range for main operations: 140 - 300V
    • Number of Power Cords: 1
    • Input Power Factor at Full Load: 0.54
  • Batteries & Runtime
    • Battery type: Lead-acid battery
    • Typical recharge time: 8hour(s)
    • Nominal Battery Voltage: 12 V
    • Expected Battery Life (years): 3 - 5
    • Battery Volt-Amp-Hour Capacity: 108
    • Runtime: View Runtime Graph
    • Efficiency: View Efficiency Graph
  • Communications & Management
    • Interface Port(s): 36 Pin Battery Mgmt, USB
    • Control panel: LED Status display with on line : on battery
    • Audible Alarm: Alarm when on battery : distinctive low battery alarm
  • Surge Protection and Filtering
    • Surge energy rating: 273Joules
    • Data Line Protection: RJ45 10/100/1000 Base-T Ethernet protection
  • Physical
    • Maximum Height: 190MM, 19.0CM
    • Maximum Width: 140MM, 14.0CM
    • Maximum Depth: 390MM, 39.0CM
    • Net Weight: 7.6KG
    • Shipping weight: 8.6KG
    • Shipping Height: 297MM, 29.7CM
    • Shipping Width: 235MM, 23.5CM
    • Shipping Depth: 495MM, 49.5CM
    • Color: Black
    • SCC Codes: 10731304410864
  • Environmental
    • Operating Temperature: 0 - 40 °C
    • Operating Relative Humidity: 0 - 95 (Non-condensing) %
    • Operating Elevation: 0 - 3000meters
    • Storage Temperature: -15 - 40 °C