Aflgjafi Inter Tech 2U 2x800W R2A-DV0800-N
Framleiðandi: Inter-tech
Framl.númer: 99997247
Vörunúmer: 12287
Til á lager
Inter-Tech ASPOWER R2A-DV0800-N, 800 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 15 A, 150 W, 30 A
  • 800 W 100 - 240 V 50 - 60 Hz
  • Motherboard power connector: 20+4 pin ATX
  • Server 2U 80 PLUS Platinum
  • Active 4 cm
  • Silver
Frí heimsending
High-quality, 800 watt redundant 2HU Server power supply with 80PLUS® Platinum certification.
2U, IDE 4Pin, S-ATA, 800 W
  • 800 W 100 - 240 V 50 - 60 Hz
  • Server 2U 80 PLUS Platinum
  • Active 4 cm
  • Silver
Power
Total power:800 W
AC input voltage:100 - 240 V
AC input frequency:50 - 60 Hz
Input current:15 A
Combined power (+3.3V):150 W
Max output current (+3.3V):30 A
Max output current (+12V):66.5 A
Max output current (+5V):25 A
Max output current (-12V):1 A
Max output current (+5Vsb):4 A
Efficiency:87%
Power protection features:Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit
Ports & interfaces
Motherboard power cable length:40 cm
Number of SATA power connectors:2
SATA power cable length:400,550 mm
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin):6
Peripheral (Molex) power cable length:400,550 mm
CPU power connector (4+4 pin):Yes
CPU power cable length:40 cm
ATX power connector (20+4 pin):Yes
Floppy drive power connector:1
Floppy disk drive connector:Yes
Performance
80 PLUS certification:80 PLUS Platinum
Purpose:Server
Power supply unit (PSU) form factor:2U
Mean time between failures (MTBF):100000 h
Design
Product colour:Silver
Cooling type:Active
Fan diameter:4 cm
Number of fans:2 fan(s)
LED indicators:Status
Weight & dimensions
Width:100 mm
Depth:270 mm
Height:84 mm