Aflgjafi Inter Tech 2U 2x550W R2A-DV0550-N
Framleiðandi: Inter-tech
Framl.númer: 99997231
Vörunúmer: 11309
Til á lager
Inter-Tech Aspower R2A-DV0550-N, 550 W, 115 - 230 V, 92%, Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, 20+4 pin ATX, Server
  • 550 W 115 - 230 V
  • Motherboard power connector: 20+4 pin ATX
  • Server 80 PLUS Gold
  • 4 cm
  • Stainless steel
Frí heimsending
  • 550 W 115 - 230 V
  • Server 80 PLUS Gold
  • 4 cm
  • Stainless steel
Power
Total power:550 W
AC input voltage:115 - 230 V
Efficiency:92%
Power protection features:Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit
Ports & interfaces
Number of SATA power connectors:2
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin):6
CPU power connector (4+4 pin):Yes
ATX power connector (20+4 pin):Yes
Floppy disk drive connector:Yes
Performance
80 PLUS certification:80 PLUS Gold
Purpose:Server
Mean time between failures (MTBF):100000 h
Design
Product colour:Stainless steel
Fan diameter:4 cm
Number of fans:2 fan(s)
Weight & dimensions
Width:100 mm
Depth:270 mm
Height:84 mm